vpn dla netflix

VPN Netflix. Jak oglądać Netflixa za pomocą sieci VPN?

Dzięki usłudze VPN możesz odblokować szereg serwisów streamingowych, które z różnych powodów nie są dostępne w twoim kraju zamieszkania. Szyfrowane połączenie i maskowanie adresu IP pozwala skrzętnie ukryć swoją tożsamość oraz ominąć nakładane blokady geolokalizacyjne. Z każdym kolejnym miesiącem korzystający z VPN mają ciężej, przynajmniej jeśli chodzi o dostęp do zróżnicowanych usług internetowych. Dobrym przykładem zaostrzenia polityki dostępności są działania przeprowadzone przez firmę Netflix. Do niedawna większość, w tym także darmowych VPN, pozwalała na oglądanie treści zamieszczonych na tym portalu – bez zbędnych limitów. Dziś serwis Netflix wziął się ostro za temat przeglądania treści za pomocą usługi VPN. Dostęp do swoich kont utraciło wielu użytkowników, także tych nie korzystających z dobrodziejstw sieci VPN. Czy da się, mimo tych restrykcji, oglądać Netflixa przez sieć VPN? Okazuje się, że tak – wystarczy skorzystać ze zaktualizowanego programu do VPN, który posiada odpowiednie poprawki zwiększające jego funkcjonalność.

Jaki VPN dla Netflixa umożliwi odblokowanie tej usługi internetowej? Która aplikacja do oglądania Netflixa jest najbardziej polecana? Czy usługi VPN Netflix zostaną wkrótce całkowicie zablokowane? Jak sprawdzić, czy dany dostawca VPN może odblokować dostęp do amerykańskiego Netflixa? Czy da się oglądać programy na Netflixie, za pomocą VPN udostępnionego do Apple TV czy Smart TV? Sprawdzam powyższe zagwozdki i odpowiadam na najbardziej nurtujące pytania w tym zakresie. Wyróżniam także 5 skutecznych usług VPN Netflix.

Rygorystyczna polityka w kontekście streamowania Netflixa. Czy da się odblokować Netflixa za pomocą VPN?

Znakomita większość portali streamingowych nie jest w stanie zablokować połączeń nawiązywanych w ramach sieci VPN. Przede wszystkim takie działanie wiązałoby się z koniecznością poniesienia dużych kosztów przez firmę, w celu opracowania odpowiednich mechanizmów zabezpieczających – a efekty i tak mogłyby być niezadowalające. Netflix, jako globalny potentat streamingowy, jest nieco w innej pozycji niż reszta marek. W ostatnich kilkunastu latach serwis rozwinął się do niebotycznych wręcz rozmiarów. Jest obecnie najpopularniejszym serwisem z filmami, zostawiając w tyle inne platformy streamingowe, takie jak Amazon Fire, BBC iPlayer czy Prime Video. Ugruntowana pozycja marki i ogromne zyski jakie generuje firma, sprawiają, że włodarze Netflixa postanowili zaostrzyć swoją politykę dostępności usług. Ze względu na różnego rodzaju licencje, użytkowanie Netflixa w wielu regionach świata jest limitowane. Przykładowo, Netflix USA ma w swoich zasobach zupełnie inne treści, niż te pochodzące z bibliotek Netflixa w Polsce. Aby obejść te ograniczenia, należy skorzystać z VPN do Netflixa. Nie jest jednak to takie oczywiste – nie każda sieć VPN pozwala na płynne oglądanie Netflixa bez barier.

Po co w ogóle przydaje się sieć VPN do Netflixa? Zalety użytkowe Netflix VPN

Sieć VPN to przydatne narzędzie, dzięki któremu unikniemy różnego rodzaju ograniczeń i limitów przepustowości. O ile, oczywiście, dana usługa VPN będzie spełniała swoje założenia użytkowe. Większość sieci VPN nie jest niestety warta uwagi, a w szczególności dotyczy to bezpłatnych alternatyw dla renomowanych narzędzi. Najlepsze VPN można zamknąć w kilkunastopunktowej liście, co spośród wszystkich usług określających się jako VPN stanowi tylko niewielki wycinek. Wirtualna sieć prywatna przenosi ruch użytkownika przez serwery usługodawcy VPN. Oznacza to, że wybierając VPN twój ruch w sieci będzie sczytywany zupełnie tak, jakby nie należał do ciebie. Jeśli nie posiadasz VPN, to część usług internetowych będzie zablokowana dla twojej lokalizacji. Dobrym przykładem takiej sytuacji są ograniczenia, które stosują platformy streamingowe. Najlepsze sieci VPN poprowadzą ruch tak, że zmylą algorytmy streamingu Netflixa i zapewnią optymalnie szybkie połączenie internetowe. Wskazując na zalety użytkowe VPN do Netflixa, nie warto zapomnieć o tym, że:

 • odpowiednia usługa VPN zabezpiecza całe połączenie internetowe – anonimizując je i sprawiając, że jako użytkownik możesz bezpieczniej podejmować się aktywności online;
 • najlepszy VPN pozwoli oglądać filmy w najwyższej jakości ultra HD obsługiwanej przez Netfilx, a także okaże się przydatny np. pod kątem streamingu wideo;
 • korzystając z polecanych aplikacji zyskujemy nieograniczony transfer danych, co nie jest możliwe do osiągnięcia wówczas, gdy mamy darmowe sieci VPN.

Kryteria wyboru najlepszej sieci VPN. Płynne oglądanie treści w serwisie Netflix

Najlepsze VPN do oglądania Netflixa? Wybór nie jest oczywisty. Należy wziąć pod uwagę fakt, że amerykański potentat sukcesywnie ogranicza dostęp do serwisu dla nieautoryzowanych odwiedzających. Jeśli więc korzystasz z serwera proxy, bądź próbujesz zmienić lokalizację innymi sposobami – takie działanie może po prostu nie wystarczyć, aby oglądać Netflix bez limitów. Sprawdziłem kilkanaście popularnych sieci VPN do Netflixa i wyróżniłem kilka z nich. Więcej szczegółów zamieszczam w niższych fragmentach niniejszego materiału. Zanim przejdę do opisu poszczególnych funkcji sieci VPN do Netflixa, wskażę kilka istotnych cech, które powinna taka sieć posiadać. Jakie są zatem kryteria wyboru najlepszej sieci VPN do Netflixa? Zwróć uwagę na to, czy:

 • usługa VPN posiada wygodną aplikację dostosowaną do systemu twojego urządzenia;
 • aplikacja VPN pozwala na odtwarzanie filmów z Netflixa na danym urządzeniu przy zaszyfrowanym ruchu sieciowym;
 • usługa VPN posiada serwery zoptymalizowane pod kątem efektywnego działania dla każdego łączącego się użytkownika;
 • sieć VPN oferuje superszybkie prędkości, które mogą być także osiągane przez urządzenia mobilne (w końcu Netflixa możemy oglądać także na tablecie czy smartfonie);
 • usługa VPN odblokowuje inne platformy streamingowe – np. Amazon Prime Video czy BBC iPlayer – w końcu nie musimy wykorzystywać tylko Netflixa;
 • cena abonamentu jest adekwatna do jakości sieci VPN – część dostawców VPN posiada mocno zawyżone ceny co do rzeczywistej funkcjonalności aplikacji.

Na jakich sieciach VPN Netflix działa? Wyróżniam sieci VPN do oglądania Netflixa

Wyróżniam listę topowych sieci VPN, dzięki którym uzyskasz dostęp nie tylko do międzynarodowej biblioteki Netflixa, ale skorzystasz także z innych usług streamngowych. Jeśli szukasz sprawdzonego VPN dla usługi Netflix, to koniecznie zerknij na poniższe zestawienie. Przedstawiam pięć sieci VPN, na których warto zawiesić obecnie oko. Wszystkie z nich są intuicyjne w obsłudze i nie sprawią trudności w uruchomieniu nawet początkującym użytkownikom.

Private Internet Access – VPN do Netflixa

To jedna z najpopularniejszych sieci VPN Netflix, dzięki której użytkownik może oglądać filmy wchodzące w skład bibliotek multimedialnych z różnych krajów. Tym samym uzyskamy dostęp do m.in. Netflix USA czy Netflix Japonia, a także kilkunastu innych baz. Private Internet Access posiada wygodne, natywne aplikacje, które są dostosowane do różnych systemów operacyjnych. PIA ma zadowalającą prędkość połączenia, ponadto optymalnie szyfruje ruch sprawiając, że dostawcy usług internetowych nie dostają logów o aktywności internauty. Poszczególne apki do Maca, Windows, Linux, Android czy iOS w pełni obsługują VPN Netflix. Minusem może być nie zawsze błyskawiczny kontakt z obsługą klienta.

 • Cena: od ok. 2$ do 12$ miesięcznie.

ExpressVPN – VPN do Netflixa

ExpressVPN to dla wielu użytkowników zdecydowanie najlepszy VPN, który pozwala na dostęp do kilkudziesięciu bibliotek Netflixa. Serwery ExpressVPN są szybkie i wydajne – jako użytkownicy mamy do dyspozycji kilka tysięcy serwerów zlokalizowanych z niemal setce krajów. Co ważne, usługa obsługuje VPN Netflix bez charakterystycznego dławienia sygnału, co jest częstym problemem użytkowym podczas korzystania z sieci VPN. Dzięki usłudze zabezpieczymy swoje połączenie i uzyskamy dostęp do konta Netflix w sposób anonimowy – bez wysyłania danych o ruchu do swojego dostawcy Internetu. VPN do Netflixa będzie działać także na rzadziej wspieranych urządzeniach, np. Android TV czy Amazon Fire TV. Jeśli posiadasz telewizory smart TV z dostępem do streamingu Netflixa – możesz zaledwie kilkoma przyciskami zabezpieczyć takie połączenie i oglądać Netflixa bez przeszkód.

 • Cena: od ok. 8$ do 13$ miesięcznie.

CyberGhost – VPN do Netflixa

CyberGhost posiada potężną listę serwerów działających w 91 krajach. Dzięki usłudze możemy uzyskać dostęp do biblioteki Netflixa m.in. z Australii, USA czy Francji. Odblokujemy także inne serwisy streamingowe, w tym te które działają w środowisku smart TV. Z użyciem VPN dla Netflix wiążą się jak najbardziej pozytywne odczucia. Cyberghost posiada atrakcyjny plan abonamentowy, szybkie połączenie i nieograniczony transfer. Z łatwością podłączysz kilka urządzeń jednocześnie. Oznacza to, że jeżeli użytkownik zakupi produkt CyberGhost, to bez problemu włączy Netflixa w urządzeniu mobilnym, smart TV, Apple TV – do 7 urządzeń jednocześnie.

 • Cena: od ok. 2$ do 13$ miesięcznie.

IPVanish – VPN do Netflixa

Ogromną zaletą IPVanish VPN do Netflixa jest fakt, że w ramach usługi można podłączyć nielimitowaną ilość urządzeń. Zadowalająca jest również liczba i lokalizacja serwerów. Pełna sieć serwerów VPN to ok. 2000 punktów dostępowych, w tym kilka zlokalizowanych w Polsce. Uzyskujemy dostęp do 15 bibliotek. W większości przypadków uda nam się włączyć film w bardzo dobrej jakości – Netflix działa w IPVanish w rozdzielczości ultra HD. Niestety, mimo swojej użyteczności, usługa nie posiada funkcji Smart DNS, w związku z czym nie skorzystamy z niej na sprzętach niekompatybilnych z VPN. (Android TV, Apple TV czy Amazon Fire TV). Wyjściem z tego problemu jest skonfigurowanie IPVanish na routerze –wówczas streamowanie Netflixa stanie się możliwe na wszystkich urządzeniach podłączonych do domowej sieci.

 • Cena: od ok. 3$ do 11$ miesięcznie.

ProtonVPN – VPN do Netflixa

To mniej popularna sieć VPN, która obsługuje 10 bilbiotek Netflixa. Nie jest to ani mało, ani dużo – dla wielu użytkowników będzie to jednak wystarczająca wartość. Dzięki Proton VPN można oglądać filmy na platformie Netflix w jakości HD. Usługa nie posiada, gdyby porównywać ją z konkurencją, olbrzymiej bazy serwerów. Nie ma jednak problemu z tym, aby szybko i skutecznie znaleźć dobry, działający serwer VPN. Podobnie jak poprzednia sieć, ProtonVPN nie ma systemu Smart DNS, dlatego aby oglądać Netflixa na Apple TV czy Smart TV trzeba posiadać skonfigurowany router VPN.

 • Cena: od ok. 5$ do 10$ miesięcznie.

Darmowe sieci Netflix VPN. Czy warto z nich korzystać?

Uważam, że nie. Poszczególne aplikacje, które firmują się jako całkowicie bezpłatne, mogą zbierać dane użytkowników i sprzedawać je w celach reklamowych. Często również tego typu usługi korzystają wyłącznie z połączenia proxy, zamiast całościowo szyfrować ruch. Większość darmowych sieci VPN ma dosyć duże ograniczenia, związane z nałożonymi limitami na transfery. Oznacza to, że darmowy pakiet może się skończyć… w środku oglądanego odcinka. Nie ma zatem większego sensu, aby korzystać z ograniczonych aplikacji VPN do Netflixa.

Netflix VPN – najlepszy VPN do streamowania Netflixa. Podsumowanie

Sieć VPN służy nie tylko do zabezpieczania ruchu internetowego, co przydaje się chociażby w przypadku logowania do bankowości internetowej przy użyciu Wi-Fi. Usługi VPN pozwalają zamaskować ruch sieciowy i sprawić, że dostawcy usług internetowych nie będą widzieli, co dokładnie wykonujemy w trybie online. Funkcjonalność wirtualnych sieci prywatnych nie ogranicza się do tych możliwości. Dzięki dobremu VPN możemy także oglądać Netflixa i szereg innych streamów dostępnych w sieci, ale zablokowanych dla naszej standardowej lokalizacji. W ten sposób ominiemy blokady i obejrzymy wideo, których nie da się przeglądać w naszym kraju. To z pewnością ciekawa funkcjonalność dla wszystkich fanów seriali, filmów czy bajek.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *