ipvanish vpn

IPVanish VPN – opinie, recenzja, test, ceny

Jeżeli szukasz bezpiecznej i niedrogiej sieci VPN to dobrze, że trafiłeś na ten artykuł. W dzisiejszych czasach, coraz więcej osób ma świadomość zagrożeń jakie mogą czaić się w Internecie. Nie będzie zatem zaskoczeniem gdy powiem, że każdy użytkownik komputera, laptopa czy innych urządzeń z dostępem do sieci, powinien dbać o swoją prywatność i bezpieczeństwo. Ilość dostawców VPN, którzy oferują swoje usługi jest ogromna dlatego zrozumiały jest fakt, że osobie nieobeznanej w temacie może być ciężko dokonać odpowiedniego wyboru. IPVanish VPN zbiera naprawdę bardzo korzystne opinie wśród tych, którzy nie potrzebują zbyt wiele i nie chcą się wykosztować. Tytułowy bohater nie należy do największych sieci ale posiada wystarczająco szybkie i bezpieczne serwery VPN. Jest to idealne rozwiązanie dla rodziny szukającej usługi VPN, która zapewni jej członkom anonimowe surfowanie po Internecie.

Czym jest IPVanish VPN

IPVanish to dostawca VPN świadczący swoje usługi nieprzerwanie od 2012 roku. 10 lat na rynku sprawiło, że IPVanish posiada naprawdę sporą rzeszę fanów, szczególnie wśród graczy.

Siedziba firmy, w odróżnieniu od wcześniej opisywanych dostawców usług VPN, mieści się w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Niestety nie jest do zbyt dobra lokalizacja dla tego typu przedsięwzięcia. Polityka panująca na terenie USA nie sprzyja prywatności i trzymaniu danych o użytkownikach w tajemnicy. IPVanish zapewnia jednak, że nie zbiera ani nie przechowuje informacji na temat ruchu Internetowego swoich klientów. Od lat skutecznie obchodzi prawo i kontynuuje swoją politykę „braku logów”, nie zaliczając przy tym żadnych wpadek. Co ciekawe, inni dostawcy VPN posiadający siedzibę w Stanach, również z powodzeniem omijają panujące tam przepisy.

Sieć VPN IPVanish nie należy do tych największych. Usługodawca VPN oferuje niespełna 2 tys. serwerów zlokalizowanych prawdopodobnie w 75 krajach. Nigdzie nie ma podanej informacji w jakiej liczbie dokładnie serwery IPVanish się zamykają.

Aplikacje IPVanish dostępne są na wszystkie urządzenia mobilne, a to co je wyróżnia na tle innych najlepszych VPN to możliwość korzystania z nich jednocześnie na nieograniczonej ilości sprzętów.

Plusy i minusy wynikające z posiadania sieci IPVanish VPN

Wspominałem wcześniej, że IPVanish powinien być przede wszystkim znany wśród miłośników gier. Najważniejsza podczas rozgrywki jest prędkość VPN, która umożliwi graczowi stabilne i nieprzyprawiające o ból głowy połączenie. Odniosę się tu przede wszystkich do wykonanych osobiście testów prędkości, gdzie sprawdziłem szybkość połączenia podczas grania, streamingu, przeglądania Internetu oraz do tego co jeszcze IPVanish oferuje swoim użytkownikom. Oczywiście dostawca daje Nam również możliwość wysokiej klasy bezpiecznego połączenia z serwerem VPN ale o tym napiszę w osobnym punkcie.

Czy serwery IPVanish VPN są naprawdę takie szybkie?

IPVanish zbiera wiele pozytywnych recenzji oraz opinii użytkowników, którzy wprost nazywają ją najszybszą siecią VPN z jaką mieli do czynienia. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że korzystałem z szybszych. Biorąc jednak pod uwagę prędkość połączenia oraz cenę za jaką dostawca VPN nam je oferuje, mogę się z tym stwierdzeniem zgodzić. Przeglądając najlepsze oferty VPN, ta należąca do IPVanish zdecydowanie należy do wąskiego grona dostawców sieci, które są wystarczająco szybkie i niedrogie.

Prywatna sieć wirtualna osiąga najlepsze wyniki jeżeli fizycznie jesteś w Stanach, a lokalizacje serwerów również znajdują się na terenie USA. Będąc w Polsce, połączenie z tymi w Europie jest najszybsze. Korzystając z serwerów w Stanach, łączność jest już nieco słabsza ale podczas testów nie było to zbytnio zauważalne. Strony Internetowe ładowały się szybko w momencie gdy miałem otwartych nawet wiele innych zakładek. To samo dotyczy odtwarzania materiałów video. YouTube działał bez zarzutu, a filmy nie potrzebowały zbędnego czasu na buforowanie. Oczywiście, najlepsze rezultaty będzie osiągał najbliższy serwer. IPVanish VPN posiada funkcję „Quick Connect”, która automatycznie połączy urządzenie z serwerem idealnym dla realnej lokalizacji.

Zdecydowanie gorsze wyniki notowałem podczas połączeń z odległymi serwerami. Jakość niestety zmalała dosyć zauważalnie. Decydując się aby wybrać serwer zlokalizowany w Japonii czy Australii, trzeba liczyć się z tym, że przeglądarka będzie dłużej ładować strony a materiały video muszą się zbuforować zanim będzie Nam dane je obejrzeć.

Czy IPVanish VPN radzi sobie z blokadami platform streamingowych?

No cóż, jest to chyba jeden z największych minusów IPVanish VPN. Mimo, że dostęp i możliwość korzystania z platform streamingowych, dla ogromnej części społeczeństwa, odgrywa dużą rolę, tytułowa sieć VPN nie sprawdzi się najlepiej do ich odblokowania.

IPVanish opinie pod tym kątem zbiera ogólnie słabe. Z moich testów wynika, że serwery sieci VPN nie są w stanie poradzić sobie z odblokowaniem większości topowych witryn oferujących filmy i seriale. Mimo, że z Netflixem nie było jakichś szczególnych kłopotów to z HBO Max, Amazon Prime czy Disney + już tak.

Uważam, że dobra sieć VPN powinna bez problemu nawiązać połączenie z tego typu platformami. Niestety, jeżeli będziesz miał ochotę obejrzeć swoje ulubione seriale bądź filmy, skorzystaj z oferty innego dostawcy VPN.

Czy IPVanish to dobra sieć VPN do gamingu?

Łącząc się z najlepszymi serwerami sieci VPN, IPVanisch jest w stanie uzyskać naprawdę dużą prędkość połączenia. Aby korzystać z najszybszych łączności trzeba wybrać serwery zlokalizowane najbliżej realnego miejsca położenia. Aplikacje mobilne IPVanish można pobrać na dowolne urządzenie z Androidem czy iOS i cieszyć się wspólną rozgrywką nie tylko na Laptopie czy komputerze. Jest to dobre rozwiązanie rodzinne bo tylko niektóre sieci VPN oferują nielimitowane połączenie na wielu sprzętach jednocześnie.

Co do samej rozgrywki to testy wypadły zgodnie z innymi opiniami w Internecie. Brak pingu, bądź czasami wyjątkowo niewielki, pozwalał cieszyć się zmaganiami w wirtualnej rzeczywistości. Połączenie z siecią VPN było stabilne, działało bez przerw i nie zacinało gry.

Z czystym sumieniem mogę polecić IPVanish VPN zapalonym graczom, dla których ważna jest płynność rozgrywki i duża prędkość połączenia z niskim pingiem. Idealny będzie również do wspólnej zabawy w kilka osób na wielu urządzeniach.

Czy serwery sieci VPN IPVanish są przyjazne torrentingowi?

Fani torrentingu również mogą być zadowoleni. Wszystkie serwery IPVanish VPN pozwalają na wymianę P2P. Sieć VPN działa z większością programów służących do pobierania torrentów, są to m. in.: BitTorrent, uTorrent, BitComet czy Vuze. Sam korzystam najczęściej z tego pierwszego i jestem bardzo zadowolony z wyników jakie osiągnął w połączeniu z różnymi serwerami sieci IPVanish.

Stabilne i szybkie połączenie sieci VPN pozwala na pobieranie jednocześnie wielu dużych plików. Należy jednak pamiętać o wybieraniu serwerów znajdujących się najbliżej naszej fizycznej lokalizacji. Tym sposobem można osiągnąć naprawdę niesamowitą prędkość pobierania danych.

Atutem tego VPN jest to, że posiada wiele serwerów SOCKS5 proxy, które zastępują prawdziwy adres IP adresem z innego kraju. Zwiększa to bezpieczeństwo podczas wymiany danych.

IPVanish VPN a prywatność i bezpieczeństwo

Dostawca wirtualnej sieci prywatnej reklamuje swoje usługi jako bezpieczne i przyjazne dla użytkowników. Według wielu innych recenzji oraz opinii na forach rzeczywiście tak powinno być. Zanim jednak ogłoszę werdykt, sam przetestuje jak IPVanish VPN prezentuje się w tej kwestii.

Omawiany produkt oferuje dużo funkcji bezpieczeństwa, które możemy znaleźć u najlepszych dostawców VPN. Z taką różnicą, że IPVanish ma znacznie niższą cenę. Więc po co przepłacać skoro można mieć to samo, tyle że taniej?

Czy sieć VPN IPVanish zapobiega wyciekowi danych?

Wydaje się, że jest to główne zadanie jakie powinna wykonywać dobra sieć VPN. Mimo, że siedziba firmy znajduje się w USA, IPVanish z powodzeniem prowadzi politykę „braku logów” i nie zalicza w tej kwestii żadnych wpadek. Dostawca zapewnia, że nie gromadzi ani nie zapisuje danych na temat użytkowników. Nie ma jednak żadnego potwierdzenia na ten temat.

Stany Zjednoczone są mało przyjaznym krajem do prowadzenia działalności VPN. Polityka tam panująca nie jest korzystna względem prywatności. Czy IPVanish VPN w takim razie omija prawo? Wydaje się, że tak. Nie dokopałem się do żadnych skarg ze strony użytkowników żeby jakiekolwiek ich dane gdzieś wyciekły, a firma świadczy swoje usługi już od 10 lat.

Zastanawiające jest z jednej strony to, że dostawca sieci nie zrobił nic aby udowodnić wiarygodność polityki prywatności firmy. Nigdy nie zdecydowano się na przeprowadzenie zewnętrznego audytu.

Czy IPVanish posiada zabezpieczenia klasy wojskowej?

Technicznie rzecz biorąc IPVanish posiada tego typu zabezpieczenie i wygląda ono naprawdę dobrze. Program korzysta z 256 bitowego szyfrowania AES. Systemy bezpieczeństwa tej klasy wspierają m.in. wojsko, banki i instytucje rządowe.

Będąc użytkownikiem VPN Ipvanish możesz być pewny, że Twoje urządzenie jest chronione przez obecnie najlepsze na świecie szyfrowanie. Wszelkie dane oraz ruch internetowy pozostaną w tajemnicy, a sam system zabezpieczeń jest praktycznie nie do złamania.

Czy IPVanish VPN jest wyposażony w wyłącznik awaryjny?

Kolejną bardzo przydatną, a wręcz niezbędną, funkcją dobrego VPN – a jest „kill switch”. Automatyczny wyłącznik, w który IPVanish jest wyposażony, zabezpiecza urządzenie przed wyciekiem informacji w momencie gdy połączenie z serwerem VPN nagle zostanie zerwane. W takiej sytuacji „kill switch” dezaktywuje dostęp do Internetu i aktywuje z powrotem w momencie ponownego uruchomienia aplikacji.

Czy IPVanish VPN ma w zestawie program do blokowania reklam?

Wielu najlepszych dostawców usług VPN posiada dodatkową funkcje blokowania reklam oraz złośliwego oprogramowania. IPVanish w swojej ofercie niestety jej nie ma.

Czy jestem tym faktem rozczarowany? Niekoniecznie. Cena za jaką oferuje swoje usługi producent VPN, nie daje powodów by uznać to za jakąś tragedie. Na rynku jest wiele prostych, darmowych i ogólnie dostępnych wtyczek, aplikacji czy programów blokujących reklamy. Będą one dobrze uzupełniać aktualne funkcje bezpieczeństwa IPVanish VPN -a.

Konkurencyjne ceny i obsługa klienta

IPVanish VPN nie jest drogą siecią w porównaniu do tego co oferuje. Subskrypcje planów taryfowych dostępne są na okres miesiąca, trzech oraz jednego roku. Zdecydowanie najkorzystniejszą opcją jest ta trzecia. Oferta rocznego abonamentu przewiduje spore miesięczne zniżki oraz bezpłatny dostęp do programu antywirusowego VIPRE dla systemów Windows i macOS.

Co do 30 dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy, jest ona dostępna wyłącznie w subskrypcji rocznej. Większość wirtualnych sieci prywatnych oferuje tego typu gwarancję bez względu na długość wybranego planu.

IPVanish może się pochwalić naprawdę dobrą i profesjonalną obsługą klienta. Czat na żywo jest dostępny przez 24 godziny na dobę, a czas oczekiwania na odpowiedź to zaledwie kilkanaście sekund. Swoje zapytania możemy również kierować na adres e-mail podany na stronie producenta. Na wiadomość zwrotną poczekamy trochę dłużej ale gdy sprawa jest mniej pilna to kilka godzin nie będzie kłopotem. Dostępna jest również linia telefoniczna, która ze względu na lokalizację (USA) jest aktywna w godzinach nocnych.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *