Seamonkey

SeaMonkey to dosyć zaawansowana przeglądarka internetowa stworzona przez Mozilla. Prócz przeglądarki to także zaawansowany klient poczty e mail oraz grup dyskusyjnych, klient czatu IRC oraz prosta edycja HTML.

Można śmiało powiedzieć, że SeaMonkey spełnia wszystkie internetowe potrzeby w jednym zestawie aplikacji.

Pluginy do SeaMonkey

Możliwości aplikacji SeaMonkey można rozwijać, dzięki dodatkom realizującym określone funkcje.

 Tutaj mamy opcję pobrania zewnętrznych pluginów, stworzonych przez innych, jak i rozwijanie własnych rozszerzeń i ich instalację. Stworzone dodatki można także udostępnić reszcie społeczności SeaMonkey.

Seamonkey przyjazny twórcom stron internetowych

SeaMonkey to pakiet aplikacji Mozilla typu open source, który integruje przeglądarkę internetową, klienta poczty e mail, grup dyskusyjnych, czytnik kanałów internetowych, czat IRC i zaawansowany edytor stron html za pomocą metody WYSIWYG oraz narzędzia takie jak DOM Inspector czy JavaScript Debugger, czyli narzędzia do tworzenia aplikacji internetowych.

SeaMonkey wykorzystuje w większości kod źródłowy dostarczany przez Mozillę.

Cechy i funkcje programu SeaMonkey

Co dla zwykłego użytkownika SeaMoneky?

Z programu SeaMonkey z pewnością oprócz zaawansowanych użytkowników, zadowoleni będą również użytkownicy korporacyjni.

Przeglądarka internetowa SeaMonkey cechuje się wbudowanym menadżerem danych, haseł oraz obsługą najnowszych standardów.

Funkcje nowoczesnej przeglądarki

Warto zaznaczyć, że oprogramowanie posiada wszelkie funkcje, jakie powinny mieć nowoczesne przeglądarki.

SeaMonkey posiada zaawansowane ustawienia bezpieczeństwa, wbudowany filtr antyspamowy. Prócz menedżera haseł, ma także menadżera pobierania i plików cookie, do tego cechuje go obsługa wielu języków i platform.

SeaMonkey zachęca do korzystania z zakładek podczas surfowania po Internecie, dzięki czemu korzystanie z sieci jest dużo wygodniejsze. Przeglądając strony na kartach, jednym kliknięciem można otworzyć kilka stron jednocześnie . Ponadto spersonalizowana strona główna może mieć wiele stron na kartach.

Kolejnym plusem, jakie oferuje oprogramowanie jest blokowanie wyskakujących okienek, dzięki czemu żadna reklama nie przerwie korzystanie z Internetu.

Oprogramowanie oferuje także menedżer obrazów, który to pozwala blokować obrazy w celu eliminacji obraźliwych obrazów bądź też przyspieszenia renderowania stron www.

Reasumując…

Wady i zalety

SeaMonkey wizualnie nie przewyższa swojej konkurencji, ale za to cały program nastawiony jest zdecydowanie na funkcjonalność, bezpieczne dane oraz bezawaryjną pracę.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *