Suse Linux Enterprise

SUSE Linux Enterprise Server (SLES) to najstarsza komercyjna dystrybucja wydana przez Linux.  Opracowana została przez firmę SUSE i przeznaczona do zastosowań biznesowych.

SUSE Linux Enterprise Server jest multimodalnym, modularnym i skalowalnym systemem operacyjnym, który świetnie sprawdza się w kluczowych obszarach biznesu.

Przeznaczenie Suse Linux Enterprise

System operacyjny Suse Linux Enterprise SLES to niezawodny i stabilny system przeznaczony głównie dla serwerów, stacji roboczych i mainframeów. Jest to bezpieczny system, a jego głównym zadaniem jest obsługa istotnych aspektów w działalności firm, zarówno działań w środowiskach fizycznych, wirtualnych czy typu cloud.

Należy zaznaczyć, że istnieje również możliwość instalacji systemu Suse Linux na komputerach osobistych w celach testowych.

Wersje Suse Linux Enterprise Server

Wersje główne systemu operacyjnego Suse Linux Enterprise wydawane były co 2/3 lata, a pakiety serwisowe, które zawierały aktualizacje dla wersji głównej i poprawki mniej więcej co 18 miesięcy.

Obecnie najnowszą wersją oprogramowania jest Suse Linux Enterprise SLES 15 SP1, który został wydany w 2019 roku.

Zalety systemu Suse Linux Enterprise SLES

Suse Linux Enterprise SLES to niedrogi i uniwersalny system, który do tego jest łatwy w obsłudze. To system open source, czyli o otwartym kodzie źródłowym, dzięki czemu daje wszelkim firmom na niedrogą realizację podstawowych, a kluczowych działań biznesowych, zwiększając wydajność pracy. Pozwala na tworzenie bezpiecznych sieci, a także proste zarządzanie heterogenicznymi zasobami IT.

Wykorzystując system Suse Linux Enterprise SLES można zauważyć poprawę efektywności operacyjnej, poprzez uproszczenie i automatyzację zarządzania obszarem IT, a co skutkuje zaoszczędzeniem czasu i pieniędzy.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *