nordvpn

NordVPN – opinie, recenzja, test, ceny

Będąc zainteresowanym jakąś usługą bądź produktem, zanim dojdzie do zakupu, w większości przeszukujemy Internet pod kątem różnych opinii na ten temat. Osobiście zapragnąłem zaopatrzyć się w dobrej jakości sieć VPN. Przeglądając różne recenzje natrafiłem na produkt, który zbiera naprawdę korzystne recenzje. Eksperci zachwalają jakość połączenia jak i możliwości tego stosunkowo niedrogiego VPN-a. Co więcej, z wielu wypowiedzi można wywnioskować wprost, że nie korzystając z aktualnie dostępnej promocji na stronie NordVPN możemy później tego żałować. Sprawdźmy więc jak to wygląda w praktyce. Przetestujmy dziś, prawdopodobnie jedną z najlepszych sieci VPN.

Czym jest NordVPN?

NordVPN działa jako program, który łączy się z prywatną sieć wirtualną. Od wielu lat jest jednym z najpopularniejszych VPN -ów i w większości zbiera same pozytywne opinie. Szyfruje dane podczas łączenia się z Internetem poprzez specjalne serwery VPN. Zaawansowane opcje bezpieczeństwa, które NordVPN oferuje, chronią użytkownika przed utratą ważnych danych.

NordVPN pozwala uniknąć realnego ataku hakerów jak i ukrywa aktywność w sieci nawet przed dostawcą usług internetowych. Sieć VPN jest dość szybka i stosunkowo tania co czyni ją atrakcyjną dla potencjalnych nabywców programu.

Sieć VPN ma siedzibę w Panamie i posiada dedykowane serwery IP w ilości powyżej 5 tys., zlokalizowane w 60 różnych krajach. Firma funkcjonuje nieprzerwanie od 2008 roku, jednak usługi VPN świadczy dopiero od 2012. Zainstalować NordVPN można na systemie Windows jak i Mac OS X. Co więcej, wirtualna sieć jest również dostępna jako aplikacje mobilne na iOS i Androidzie.

Dlaczego warto korzystać z NordVPN?

Tak jak już wyżej wspominałem, oprogramowanie wpływa dość znacząco na bezpieczeństwo użytkownika w sieci ukrywając jego aktywność. Nie są to jedyne funkcje NordVPN, a korzyści jakie z nich płyną zdecydowanie powinny zainteresować osoby pragnące nabyć usługę VPN.

Szybkie serwery NordVPN

Z ręką na sercu można przyznać, że jedną z najbardziej irytujących rzeczy podczas korzystania z Internetu jest powolne ładowanie się stron w przeglądarkach. Na szczęście Nord VPN działa bardzo stabilnie i zaskakująco szybko. Nawet po otworzeniu i korzystaniu z kilku zakładek w przeglądarce zdarzało mi się zapomnieć o tym, że w ogóle mam włączonego VPN. Może nie uznam go za najszybszą sieć VPN z jaką miałem do czynienia, jednak stosunek jakości do ceny mocno zachęca.

NordVPN posiada funkcję „Quick connect”, dzięki której automatycznie wybiera optymalny serwer (z reguły jest to najszybszy serwer). Po przetestowaniu losowo wybranych można było zaobserwować spadek transferu danych zależny od lokalizacji, z którą się łączył. Warto mieć na uwadze fakt, że połączenia z serwerami znajdującymi się dość daleko od realnej lokalizacji będą wolniejsze niż te znajdujące się bliżej.

Znoszenie blokad platform streamingowych

Nie można pominąć kwestii z dostępem do serwisów streamingowych takich jak Netflix, Amazon Prime Video, BBC czy HBO Max. Wielu z nas boryka się z tym problem chcąc skorzystać z zagranicznych ofert ww. platform. Łącząc się z serwerami NordVPN nie napotkałem żadnych komplikacji związanych z błędami typu proxy. Jest to dość popularny błąd występujący u wielu dostawców VPN.

Podczas testów na Android TV można było zaobserwować, że NordVPN współpracuje bez zarzutu z katalogami platform streamingowych w wielu krajach. Bez przeszkód można uzyskać dostęp w USA, Kanadzie, Francji, Brazylii czy Wielkiej Brytanii, co wyróżnia go na tle innych sieci VPN. Nie odnotowałem żadnych problemów połączenia ze streamem, które działało płynnie i bez pauz na buforowanie.

Serwery NordVPN idealne do torrentingu

Wielu użytkowników uważa, że NordVPN nadaje się do szybkiego torrentowania, a samo pobieranie torrentów jest bezpiecznym procesem. Po osobistym sprawdzeniu tej informacji uważam, że program świetnie działa w połączeniu z BitTorrentem.

Dostawca VPN postarał się aby program współpracował z dużą ilością serwerów odpowiednich dla P2P. NordVPN sam znajduje najszybszy serwer i automatycznie się z nim łączy zaraz po wykryciu aktywności. Dodatkowo, można użyć narzędzia, które zarekomenduje najlepsze dostępne serwery. Połączenie jest stabilne a ruch internetowy dobrze chroniony co pozwala na ściąganie kilku dużych plików na raz.

Czy NordVPN jest bezpieczny?

Dostawcy sieci VPN reklamują swój produkt jako dobrze chroniący i posiadający zaawansowane opcje bezpieczeństwa. Rzeczywiście polityka prywatności i bezpieczeństwa produktu pokrywa się z tym co NordVPN oferuje. Korzystając z programu na dowolnym urządzeniu i z jakiegokolwiek systemu operacyjnego, wirtualne sieci VPN zadbają o swobodną aktywność w sieci.

Więc jak to jest w praktyce z serwerami NordVPN?

Zapobieganie wyciekowi danych

Jako dostawca sieci VPN, który ma swoją siedzibę w Panamie, Nord VPN nie ma obowiązku trzymania danych o swoich użytkownikach. Dobrze ułożona polityka prywatności wyraźnie określa, że NordVPN stosuje się do tzw. „polityki logów”. Nie zapisuje jak i też nie przechowuje danych dotyczących połączeń użytkowników przepływających przez serwery VPN. Można być pewnym, że żaden z naszych adresów IP nigdzie nie wycieknie, a dodatkowo wirtualny serwer dba o to aby pozostały one cały czas ukryte. Każdorazowo wyświetlane są adresy IP powiązane z serwerami NordVPN zamiast tych od dostawcy internetu.

Blokowanie złośliwego oprogramowania

Na szczęście NordVPN pozwala nam korzystać z Internetu nie przejmując się tym, że nasze urządzenie zostanie zaatakowane przez jakieś złośliwe oprogramowanie. Nie wszyscy dostawcy VPN oferują tego typy rozwiązanie. Przykładem niech będzie Express VPN, który nie posiada funkcji blokowania reklam. Jest ona natomiast dostępna w aplikacji NordVPN jako funkcja CyberSec.

CyberSec można samemu włączyć w ustawieniach programu, jeżeli natomiast korzystamy z urządzenia z Androidem to najlepiej będzie pobrać plik znajdujący się na stronie NordVPN. Korzystając z Google Play, blokowanie reklam nie będzie dostępne.

Oprogramowanie oferuje również podwójne serwery VPN (Double VPN). Działają one na zasadzie podwójnego szyfrowania danych, przesyłając informacje poprzez dwa serwery VPN. Jest to dodatkowa ochrona dla tych, którzy chcą się poczuć bardziej bezpiecznie.

Szyfrowanie – funkcja „Kill Switch”

„Kill Switch”, z którego aplikacja NordVPN korzysta, to rodzaj niezwykle odpornego na złamania jak i ataki hakerskie szyfru. W sytuacji gdy połączenie sieci VPN zostanie zerwane, „Kill Switch” automatycznie odłącza urządzenie od Internetu. Zapobiega to wyciekowi danych i zagrożeniu podczas gdy aplikacja NordVPN przestanie działać i ruch internetowy nie jest szyfrowany.

Szyfrowanie wybranych połączeń

Opcja dzielonego tunelowania pozwala na wybranie połączeń, które mają być niewidoczne. Użytkownik może pobrać NordVPN jako rozszerzenie np. przeglądarek Chrome czy Mozilla, a następnie uruchomić sieć. Podczas gdy wszystkie inne programy będą korzystać z adresu IP przypisanego przez dostawcę Internetu, połączenie w przeglądarce będzie w całości zaszyfrowane.

Ile kosztuje NordVPN?

Biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości i w porównaniu do innych dostawców VPN, to wybór subskrypcji NordVPN wydaje się być najbardziej atrakcyjny. Wiadomo, że koszty będą różnić się od tego jaki wybierzemy plan okresu rozliczenia. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że w zestawieniu z innymi dostawcami, NordVPN oferuje szereg niezbędnych funkcji, których nie znajdziemy u reszty za podobne pieniądze.

Na stronie producenta można dowiedzieć się więcej informacji dotyczących poszczególnych pakietów, a także dostępnych metod płatności. Niektórymi z nich są: karta kredytowa, Amazon Pay, Google Pay, Przelewy 24 czy kryptowaluta. Ze względu na częste promocje subskrypcji, dodatkowo można jeszcze zaoszczędzić. Warta odnotowania jest również 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy, w razie gdyby program nie spełniał oczekiwań.

Co zamiast NordVPN?

Świadomość użytkowników Internetu dotycząca zagrożeń czyhających w sieci staje się co raz większa. Stąd, wciąż przybywa osób zainteresowanych usługami oferowanymi przez dostawców VPN. Rynek stale się rozwija więc to zrozumiałe, że im więcej potencjalnych klientów, tym też więcej powstaje opcji do wyboru. Sztuką jest wybrać tą odpowiednią dla swoich potrzeb. Z pomocą przychodzą liczne serwisy z opiniami i recenzjami produktów, dzięki czemu łatwiej będzie się zdecydować.

NordVPN to nie nr 1 wśród wszystkich dostępnych sieci VPN ale na pewno znajdzie grono fanów wśród tych, którzy szukają najlepszego rozwiązania za jak najniższą cenę.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *