Jaki wpływ na prywatność ma VPN?

Coraz więcej osób stawia na świadome działania w internecie. Nikt nie chce być śledzony i jednocześnie każdemu zależy na swoim bezpieczeństwie w sieci. W związku z tym sporą popularnością cieszy się VPN. Przekonaj się, czym jest wspomniane narzędzie, a także jaki jest jego wpływ na Twoją prywatność.
Czym jest Virtual Private Network, czyli VPN?
VPN to inaczej wirtualna sieć prywatna. Innymi słowy, jest to usługa chroniąca połączenie internetowe, a także prywatność w sieci. VPN tworzy bowiem szyfrowanie Twoich danych. Jeżeli masz włączony VPN, przekierowuje on szyfrowany ruch internetowy z komputera albo z telefonu komórkowego do jednego z wybranych przez Ciebie serwerów, które są zlokalizowane na całym świecie.

Przeglądanie stron internetowych z wykorzystaniem VPN wygląda identycznie jak w przypadku przeglądania ich bez tego narzędzia. Różnica polega jednak na tym, że w połączeniu pośredniczy usługa VPN. Tym sposobem ślad w internecie, który pozostawisz po sobie nie będzie pozwalał na przykład na zlokalizowanie Twojego fizycznego położenia. Z punktu widzenia prywatności to jednak tylko jednak z bardzo wielu zalet wykorzystywania właśnie VPN.
VPN a Twoja prywatność w internecie
Przede wszystkim dostawca Twojego internetu będzie mógł stwierdzić tylko sam fakt, że nawiązałeś połączenie z serwerem VPN. W żaden jednak sposób nie dowie się, jakie strony odwiedzasz albo do czego wykorzystujesz swój internet po połączeniu z VPN. Możesz być zatem pewien, że osoby odpowiedzialne na przykład za obsługę Twojej sieci, nie poznają na przykład Twoich tajemnic.

Znacznie trudniejsze jest także namierzenie Twojej fizycznej lokalizacji w sytuacji, gdy korzystasz właśnie z VPN. Adres IP Twojego urządzenia może przecież wskazywać choćby operatora Twojego internetu. Istnieją także narzędzia, które pozwalają w przybliżeniu określić, gdzie się znajdujesz. W sytuacji natomiast, gdy korzystasz z VPN, będąc podłączonym do internetu w Polsce, możesz wyświetlać się jako na przykład użytkownik w Stanach Zjednoczonych.

Twoja prywatność i bezpieczeństwo są chronione także wtedy, gdy logujesz się do bankowości online z wykorzystaniem publicznych Hotspotów. Choć takie działania są raczej niepolecane, to w sytuacji, gdy dysponujesz dobrym VPN, nie musisz martwić się o swoje bezpieczeństwo. Przejęcie Twoich danych logowania w takich przypadkach graniczy z cudem.

Podsumowując, VPN to wirtualna sieć prywatna, która nie tylko pozwala Ci na zachowanie prywatności w internecie, ale również gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa. Warto skorzystać z tego narzędzia przy założeniu, że nie jest to darmowy VPN. W pełni bezpieczna usługa, która gwarantuje Ci maksymalną poufność oraz bezpieczeństwo jest dostępna w G DATA. Skorzystaj zatem z VPN od tej firmy już dziś i poczuj się spokojnie, przeglądając internet. Pamiętaj o tym, że możesz dołączyć do tego oprogramowania sprawdzonego antywirusa. W takiej sytuacji Twoja ochrona będzie kompleksowa.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *