Lightning – kalendarz i zarządca informacji osobistej

Lightning to rozszerzenie do klienta poczty e mail Mozilli Thunderbird, ktore spełnia funkcjonalność kalendarza i zarządcy informacji osobistej (tłumacząc z ang. Personal Information Manager).

Lightning to kalendarz i organizer w jednym, który całkowicie integruje się z aplikacją Thunderbird. Dodatek jest bardzo funkcjonalny i profesjonalny, a po jego instalacji ma się wrażenie, iż jest Lightning nierozłączną częścią programu Thunderbird.

Prostota i funkcjonalność

Lightning jest prosty i przyjazny w obsłudze dla użytkownika a zarazem bardzo funkcjonalny. Dodatek ten posiada przejrzysty interfejs, który świetnie integruje się z Mozilla Thunderbird.

Funkcja kalendarza i organizera pozwala zapisywać plan zajęć, listę rzeczy do zrobienia.

Plany, działania można wyświetlać w różnych widokach, może to być w schemacie dziennym, tygodniowym czy miesięcznym. Widoki możemy ustawiać wg swoich preferencji.

Wszystkie dostępne opcje jakie oferuje program, znajdują się w dodatkowych zakładkach, a dodatkowo np. w oknie poczty widać aktualną datę oraz zapisane nadchodzące wydarzenia. W panelu bocznym możemy wyświetlać np. listę zadań czy podsumowanie dnia. Możemy przechodzić płynnie miedzy widokiem kalendarz z zaplanowanymi zadaniami a listą tych zadań, gdzie możemy widzieć ich podział na bieżące czy zaplanowane.

Zarówno dla użytkowników biznesowych jak i do domu

W aplikacji dostępne są również przypomnienia, jakie można ustawić o ważnych wydarzeniach czy terminach. Lightning posiada także wyszukiwarkę takich wydarzeń. Dostępne są przydatne filtry wspomagające organizację i wyszukiwanie zaplanowanych wydarzeń. Przydatna funkcja zarówno w pracy, do umawiania czy planowania spotkań jak i do obowiązków domowych.

Lightning posiada także możliwość tworzenia kilku kalendarzy, a plany i wydarzenia można rozdzielać na wiele kategorii. Kalendarze można także publikować na zewnętrznym serwerze internetowym.

Dodatek umożliwia synchronizację z różnymi kalendarzami w formacie CalDEV. Ponadto Lightning obsługuje formaty iCalendar i CalDAV. Wydawany jest na potrójnej licencji MPL/GPL/LGPL.

Lightning to na pewno przydatny dodatek, który rozszerza możliwości Mozilla Thunderbird, eliminując potrzebę korzystania z dwóch aplikacji w jednym czasie.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *